Opis dodatków

Samochody R4 są oparte na najbardziej kultowych klasycznych samochodach rajdowych!
Różnią się one od R6 i R5 nie tylko swoim ponadczasowym wyglądem, ale także stylem jazdy.
Mniejszą liczbę koni mechanicznych nadrabiają swoją niesamowitą zwinnością!

Ten dodatek zawiera: 6 modeli samochodów, 6 kart kierowcy, 12 kokpitów, 1 kość Utrzymania Prędkości, 1 kość Lidera oraz zasady.

W tym dodatku znajdziesz nie tylko miniatury reprezentujące tę nową kategorię, ale oczywiście ich własne kokpity, które obejmują wszystkie trzy typy opon. Jak sama nazwa wskazuje, samochody R4 mają tylko 4 kości biegów. Jednak mają 3 kości utrzymania prędkości zamiast 2, co daje im dużą przewagę na trudnych odcinkach toru. Dlatego chociaż będą miały niższą ogólną średnią prędkość, powinny być w stanie dość konsekwentnie utrzymywać trzeci i czwarty bieg, nawet na najbardziej technicznych etapach!

Samochody z tego dodatku pochodzą z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Chociaż brakuje im nowoczesnych odpowiedników, R5 to nadal są piekielnie szybkie gdyż wyprodukowano je w czasach, w których głównym celem była moc!

Ten dodatek zawiera: 6 modeli samochodów, 6 kart kierowcy, 12 kokpitów, 1 kość przyspieszenia oraz zasady.

W tym dodatku znajdziesz nie tylko miniatury reprezentujące tę nową kategorię, ale oczywiście ich własne kokpity, które obejmują wszystkie trzy typy opon. Jak sugeruje ich nazwa, samochody te używają tylko 5 czarnych kości biegów. Jednak nadrabiają to dodając kostkę przyspieszenia!
Ta zielona kość działa jak przeciwieństwo kostki hamulca, ponieważ umożliwia pominięcie biegu podczas przyspieszania zamiast zwalniania!

To sprawia, że samochody R5 są zdolne do osiągania zawrotnych prędkości, które naprawdę mogą dać im przewagę w jeździe na czas, w której zawsze starasz się utrzymać najwyższy możliwy bieg. Dodatek R5 niesie ze sobą nie tylko kilka klasycznych modeli samochodów rajdowych, ale także nowy styl gry z nowymi strategiami w twoich wyścigach!

Rallycross to wyścigi na zamkniętym torze o mieszanej nawierzchni, które wykorzystują specjalnie zmodyfikowane samochody rajdowe. Wyścigi są krótkie, ale intensywne. Łączą wiele cech charakterystycznych, zarówno wyścigów torowych (duża prędkość, wyścigi łeb w łeb), jak i rajdów (drift, skoki i zderzenia) w jedno wybuchowe wydarzenie.

Ten dodatek zawiera: 15 nowych kafli toru, 3 trójwymiarowe bramki, mnóstwo nowych kart kokpitów, 3 kości oraz dziesiątki żetonów.

Rallycross wykorzystuje zamknięty tor i mechanikę head to head znaną z Rallyman: GT, ale zawiera wiele funkcji z Rallyman: Dirt, w tym drifting, skróty i skoki! Zawiera również zupełnie nową kategorię samochodów: Rx!

Rx wykorzystuje specjalną konfigurację kości, która zawiera coś, co nie pojawiło się do tej pory w Rallyman: Dirt: zielona kość przyspieszenia. Kość przyspieszenia jest przeciwieństwem kostki hamulca, ponieważ umożliwia pominięcie biegu podczas przyspieszania. Połącz ją z dodatkowymi kośćmi utrzymania prędkości i biegu, a przekonasz się, że Rx jest BARDZO agresywną maszyną w porównaniu do standardowego modelu R. Więc wciśnij gaz do dechy i przekonaj się o tym sam!

Rx zawiera 15 nowych kafli toru do wykorzystania w Rallycrossie i zwykłych rajdach. Wszystkie kafle toru z Rallyman: GT, Dirt i wszystkich ich rozszerzeń stają się w pełni kompatybilne, dzięki czemu możesz używać kafli toru GT i Dirt nie tylko w zawodach Rallycross, ale także w wyścigach na torze i w rajdach.

W tym dodatku znajdziecie również jedyne w swoim rodzaju Mistrzostwa! Auto Tour to impreza w stylu mistrzowskim, która obejmuje zarówno zamknięty tor, jak i wyścigi rajdowe. W zawodach mogą brać udział zarówno samochody GT, jak i R dowolnej kategorii. Na początku wydarzenia gracze wybierają typ samochodu. Następnie muszą ukończyć Auto Tour i wszystkie jej etapy, używając tylko tego samochodu!

Kierowcy będą zdobywać punkty na podstawie swoich wyników na poszczególnych torach. Gracz, który najlepiej potrafi wykorzystać swój samochód i styl jazdy zostanie zwycięzcą!

Wspinaczka górska jest bardzo podobna do zwykłych wyścigów rajdowych, z tym wyjątkiem, że kierowcy rywalizują o najlepszy czas na odcinkach o stromych pochyłościach, ostrych zakrętach i bardzo niewielu barier ochronnych na wysokościach przekraczających 4000 m, co czyni je jednymi z najbardziej niebezpiecznych wyścigów na świecie świecie.

Ten dodatek zawiera: 6 zupełnie nowych kart kokpitów, 4 kafelki toru, 4 kości oraz ponad 150 żetonów.

Samochody, które odwiedzają tak śmiercionośne tory, są również wyjątkowe same w sobie. Są to zwykle prototypowe samochody o mocy ponad 1000 koni mechanicznych wykonane na zamówienie, które mogą wykonywać ostre zakręty z prędkością ponad 60 km / h i rozpędzać się do prędkości przekraczających 250 km / h na zawołanie. Tego rodzaju pojazdy nie muszą spełniać żadnych przepisów i są budowane od podstaw na dany wyścig.

Unlimited to najlepszy kokpit, który umożliwia tworzenie własnych ustawień samochodu równie łatwo, jak tworzenie własnych torów, na których można się nimi ścigać!

Te kokpity są podwójnej grubości i mają wgłębienia na żetony, które po prostu wkładasz, aby wskazać cechy swojego dzieła. Pozostawienie pustego slotu daje jednak /!\ . Stwórz jeden kokpit dla wszystkich typów terenu! Trzy miejsca w prawym górnym rogu kokpitu przeznaczone są na żetony terenu: szutr, asfalt i śnieg. Możesz umieścić je w dowolnej kolejności, aby określić, na jakim terenie Twój prototypowy samochód jest lepszy, ponieważ tylko żetony za czerwonymi liniami przyporządkowanymi do każdego z nich mogą być używane na tego rodzaju terenie. Żetony terenu są umieszczane tylko wtedy, gdy twój tor zawiera dany typ terenu. Jeśli nie ma takiego w wyścigu, możesz go zastąpić innym wybranym przez siebie żetonem. Możesz użyć dowolnego modelu samochodu z całej gamy Rallyman.

W tym dodatku pojawiają się nowe symbole na kaflach toru ograniczające prędkość na niebezpiecznych odcinkach toru. Musisz przestrzegać zasad ograniczenia prędkości, podobnie jak w zakrętach, ale nie powodują utraty kontroli, jeśli nie są przestrzegane, zamiast tego po prostu zatrzymują samochód.

Kolejną nowością są żetony tlenu. Ci z was, którzy mają podstawową wiedzę na temat działania silników, wiedzą, że tlen jest bardzo ważny dla uzyskania spalania. Jednak niektóre z tych szczytów są tak wysokie, że tlen może być dość rzadki, co oczywiście będzie miało wpływ na moc silnika! Możesz użyć żetonów tlenu, aby oznaczyć odcinki toru znajdujące się na dużej wysokości, a spowodują one zmniejszenie skuteczności samochodu kierowcy, gdy się tam znajdzie w trakcie wyścigu.

Kolejnym nowym rodzajem wyścigów jest Wyścig Górski – jazda na czas. Jednak w przeciwieństwie do innych tego typu wyścigów, nie chodzi o wykonanie jednego przejazdu na wielu torach, ale wykonanie wielu przejazdów na jednym torze! Gracze próbują uzyskać najlepsze możliwe czasy na torze, a gracz z najniższym łącznym czasem na końcu wygrywa! Jeśli używasz samochodów kategorii Unlimited, możesz nawet dostroić swój samochód (wymieniać żetony) między każdą próbą. Więc jeśli w pewnym momencie na torze podczas pierwszego przejazdu znajdziesz się w potrzasku, możesz dostosować swój samochód do następnego, aby uzyskać przewagę, której potrzebujesz! Dodatek ten jest w pełni kompatybilny z pozostałymi dodatkami gry Rallyman: Dirt, co daje nieograniczone możliwości tworzenia własnych aut, torów i kombinacji zasad.

Dodatek 110% wprowadza zupełnie nowe rodzaje nawierzchni w waszych torach. Znajdziecie w nim dwustronne kafelki toru na asfalcie oraz na śniego, co uczyni grę jeszcze bardziej wymagającą i niebezpieczną.

Ten dodatek zawiera: 24 dwustronne kafelki terenu, 6 żetonów uszkdzeń (zmiana pogody), dodatkowe żetony sekund oraz instrukcję.

Ograniczenia prędkości mogą się zmieniać, mogą pojawiać się skróty, niektóre zakręty mogą nawet mieć różne kształty. Tak więc, pomimo zachowania ich ogólnej wspólnej formy, istnieje duża różnica między terenem śnieżnym, a asfaltowym, poza typem opon, które są dla nich najważniejszym wyborem! Rozszerzenie zawiera również nowy zestaw żetonów uszkodzeń – żetony zmiany pogody. Wielu z was będzie zaznajomionych z ich działaniem z Rallyman: GT, ale dla tych, którzy nie znają ich działania: jeśli wylosujesz żeton z worka uszkodzeń podczas rozwiązywania utraty kontroli, pogoda się zmieni! W Rallyman: GT wszyscy gracze odwracali wtedy swoje kokpity, aby pokazać tę zmianę pogody, ale w Rallyman: Dirt odwracamy kafelek, na którym nastąpiła utrata kontroli nad autem i sąsiadujące z nim kafelki.

Oczywiście jest to opcjonalna mechanika, którą możesz uwzględnić w swoich etapach, jeśli używasz kafelków toru z dodatku 110% i ma na celu symulowanie nagłych zmian pogody.

W dodatku 110% znajdziecie równiez kilka przykładowych torów wykorzystujących nowe kafelki toru. Są to głównie trasy mieszane asfaltowo-śnieżne. Poniżej przedstawiamy jeden z przykładowych torów z użyciem kafelków toru w całości z dodatku 110%.