Nova Aetas Renesans – aktualizacje

AKTUALIZACJA #5
data aktualizacji: 02.02.2024

Do ostatniej chwili liczyliśmy, że fabryce w której powstaje gra uda się przygotować naszą polską edycję do transportu. Niestety w dniu wczorajszym dostaliśmy informację, że gra jest już wyprodukowana ale będzie przygotowana dopiero na początku marca. W tej chwili planujemy już jak najszybszy transport na początek marca i mamy nadzieję, że pod koniec marca całość trafi już na nasz magazyn i będziemy mogli rozpocząć wysyłki.
Na początku marca podamy konkretne informacje transportowe.


AKTUALIZACJA #4
data aktualizacji: 29.11.2023

Jak wielu z Was wie, LMS opublikował erratę do tego tytułu. Sprawdziliśmy całość naszej edycji i większość zmian tam wskazana została już wcześniej przez nas wprowadzona do naszej polskiej wersji (kilka z nich wyszło z naszej strony).

Jesteśmy po rozmowie z LMS i pozostałe błędy z erraty zostaną w całości wprowadzone do polskiej edycji NAR – więc wszystko to co jest w załączonej erracie zostanie w 100% ujęte w naszym wydaniu.

W drugiej połowie grudnia planujemy odbiór całości z fabryki a do naszego magazynu gra powinna dotrzeć na przełomie stycznia / lutego 2024.


AKTUALIZACJA #3
data aktualizacji: 02.11.2023

Zakończyliśmy prace nad tłumaczeniem oraz jego korektą. Wszystko zostało już wysłane do Ludus Magnus Studio i w tej chwili czekamy na cyfrowe pliki do akceptacji. Produkcja powinna rozpocząć się w przeciągu dwóch tygodni.


AKTUALIZACJA #2
data aktualizacji: 22.09.2023

Kończymy prace nad tłumaczeniem. Polskie pliki finalne chcemy oddać do druku do końca tego miesiąca.

Produkcja naszej rodzimej edycji już trwa, tak jak pozostałych wersji językowych. Wszystkie elementy niezależne językowo (plansze, figurki, kości, żetony itp) są produkowane dokładnie w tym samym czasie co dla pozostałych języków. Przesunięcie wersji polskiej przy produkcji gier w pierwszym druku następuje dlatego, że oryginalny wydawca kończąc finalne pliki w tym samym czasie puszcza je już do swojego druku, a nam wysyła je do tłumaczeń. Za pozostałe wersje językowe odpowiada LMS, więc oni sobie przygotowywali na bieżąco tamte wersje językowe i dlatego mają wszystkie (które sami robili) gotowe w tym samym czasie.

Nie zmienia to niczego, nie powoduje to żadnych opóźnień w produkcji całości. Sam proces produkcji elementów papierowych trwa około 1 miesiąca, więc w pierwszej kolejności drukowały się wersje językowe, które były przygotowane przez LMS. Po zakończeniu ich produkcji, rozpocznie się produkcja edycji polskiej.

To kilka słów wyjaśnienia jak przebiega sam proces produkcji przy wspólnym druku pierwszej edycji danej gry.
NAR jest wielką grą, sami zresztą zobaczycie ile pracy włożyliśmy w tłumaczenia setek stron Instrukcji, Plotbooka oraz kart. Poza tym wolimy kilka razy sprawdzić całość przed oddaniem do druku, ucząc się na błędach.
I uwierzcie nam, sami baaaardzo czekamy na tę grę.
Sama produkcja polskiej wersji językowej powinna zakończyć się w drugiej połowie listopada i mamy nadzieję, że gra zdąży dojechać do nas jeszcze do świąt …

Bardzo byśmy chcieli, żebyście mogli jak najszybciej rzucić się w wir przygody…


AKTUALIZACJA #1
data aktualizacji: 20.07.2023

Produkcja Nova Aetas Renesans jest już rozpoczęta i w tej chwili z taśm produkcyjnych zjeżdżają wszystkie elementy plastikowe oraz niezależne językowo. Prace nad tłumaczeniem oraz korektą z naszej strony powinniśmy zakończyć w połowie sierpnia.

Odbiór polskiej edycji Nova Aetas Renesans z fabryki jest przewidziany w połowie października, natomiast wysyłki gier zamówionych w przedsprzedaży planujemy realizować w drugiej połowie listopada.